KURS PIERWSZEJ POMOCY DLA NAUCZYCIELI

PODSTAWY PRAWNE

Nasza firma oferuje szeroki zakres szkoleń z udzielania pierwszej pomocy. Nauczyciele to grupa objęta obowiązkiem ukończenia takiego kursu, o czym stanowi rozporządzenie z dnia 31 grudnia 2002 r.
Mimo tego, że z dokumentu nie wynika, kto powinien przeprowadzić szkolenie – warto skorzystać z usługi profesjonalistów. W naszej firmie zajęcia prowadzą ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze – są to osoby w pełni kompetentne do przekazywania wiedzy na temat pierwszej pomocy. Ponadto cenne doświadczenie naszych pracowników pozwoli przygotować nauczycieli na trudne i niespodziewane sytuacje. Kurs z pierwszej pomocy dla nauczycieli nie musi być powtarzany. Jednak dla zapewnienia placówce bezpieczeństwa warto przeprowadzać go, co kilka lat.

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY DLA NAUCZYCIELI

Nasza firma działając zgodnie z rozporządzeniem – oferuje także szkolenie z pierwszej pomocy dla wszystkich pracowników szkół. Warto, aby niezbędną wiedzę posiadali nie tylko nauczyciele, ale również osoby obsługujące placówkę tkj. woźne, kucharki, czy konserwatorzy.
Nauczyciele takich przedmiotów jak wychowanie fizyczne, czy edukacja dla bezpieczeństwa – swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy będą przekazywać uczniom. W związku z tym ważne jest, aby kompetencje tych nauczycieli stale wzrastały. Dlatego jeśli szukasz odpowiedniego szkolenia dla Twojej szkoły – skontaktuj się z nami i wspólnie ustalimy termin kursu.

NADRZĘDNOŚĆ BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE

Celem naszego szkolenia z pierwszej pomocy dla nauczycieli – jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczniom i pracownikom szkoły. Każdy powinien wiedzieć jak zareagować w przypadku omdlenia, czy kontuzji. Sytuację tę bardzo często mają miejsce na wf-ie, a nierzadko w wyniku stresu zdarza się, że uczeń traci przytomność.
Oczywiście w każdej szkole jest również higienistka, która wie jak zachować się w konkretnym przypadku. Jednak coraz częściej okazuje się, że pracuje ona tylko w wybrane dni. Wypadków nie można przewidzieć i mając to na uwadzę zachęcamy do wzięcia udziału w naszym kursie.

PRACA Z DZIEĆMI TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Zachowanie dzieci jest nie tylko nieprzewidywalne, ale również nieprzemyślane i często prowadzi do sytuacji ryzykownych. Dlatego praca nauczyciela niesie ze sobą dużą odpowiedzialność. W naszej firmie liczymy się z przezornością i jesteśmy chętni przekazać swoje doświadczenie tam, gdzie jest ono niezbędne. Z całą pewnością takim miejscem jest szkoła, gdzie wypadki niestety się zdarzają. Jednak nasz kurs przygotuje na wszystkie ewentualności i będzie gwarancją bezpieczeństwa placówki.

Scroll to Top