Warsztaty dla Ratowników

Zakończył się kurs KPP? Spędziłeś 66 godzin na poznawaniu wszystkich elementów działań ratowniczych.  Znasz już wszystkie tajniki udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy? Zdobyłeś tytuł Ratownika i co dalej? Recertyfikacja dopiero za trzy lata a Ty dzisiaj chcesz chłonąć nową widzę i umiejętności? Kurs się skończył i zostałeś sam?
Mamy dla Ciebie specjalną propozycję! Warsztaty dla osób, które zrobiły kurs na Ratownika. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów uruchamiamy warsztaty dla ratowników. Wiemy, że kurs KPP to dla niektórych z was początek przygody z ratownictwem. My pozwolimy poznać Ci zawiłości ratownictwa. Ratownictwo specjalistyczne charakteryzuje się zupełnie innym podejściem do zagadnienia pierwszej pomocy. W naszej ofercie mamy trzy propozycje warsztatów dla ratowników KPP.

Warsztaty z ratownictwa taktycznego, oferta dostępna już w wkrótce
Warsztaty z ratownictwa wodnego, oferta dostępna już w wkrótce
Warsztaty z ratownictwa survivalowego, oferta dostępna już w wkrótce

Ratownictwo taktyczne ( 2 dni)
Krótka charakterystyka kursu:
Weź udział w profesjonalnym kursie z zakresu ratownictwa taktycznego (TCCC). Warsztaty z ratownictwa taktycznego dla Ratowników KPP składające się z dwóch dni szkoleniowych.  Kursy realizowane przez przedkaretka.Pl dają możliwość nabyć umiejętności ratownictwa w zagrożonym środowisku. Zwrócimy uwagę na pracę operatora, która zostaje nastawiona na wykonanie zadania. Celem ratownictwa taktycznego jest uzyskania zdolności bojowej a podstawy ratownictwa skupiają się na autoratownictwie. Specjalizujemy się w najlepszych pozoracjach w Polsce, które podnoszą realizm działania.

Zakres kursu:
 
1 DZIEŃ
 
-TCCC i jej podział
-Postępowanie wg. Protokołu M.A.R.C.H.E
-Sposoby ewakuacji
-Techniki Autoratownictwa
-Zabezpieczanie urazów powodujących zgony na polu walki:
-Opatrunki uciskowe (the emergency bandage, olaes modular bandage ).
-Tamowanie krwotoków trudno-dostępnych „ wound packing”.
-Stosowanie opasek uciskowych (CAT, SOFTT-W).
-Opatrunki hemostatyczne ( CELOX )
-Zabezpieczanie urazów klatki piersiowej
-Zabezpieczenia odmy otwartej.
-Zaopatrywanie ran penetrujących klaki piersiowej.
-Zabezpieczenie drożności dróg oddechowych
-Bezprzyrządową metody udrażniania dróg oddechowych.
-Przyrządowe metody udrażniania dróg oddechowych.

2 DZIEŃ

Scenariusze taktyczne:

W Scenerii przybliżonej do realnych działań ratowniczych przećwiczymy różne scenariusze z zakresu ratownictwa taktycznego ( TCCC). W trakcie dnia szkoleniowego wykorzystamy najlepsze możliwe pozoracje, które odwzorowują realne urazy. Scenariusze są przygotowane w takie sposób, aby każdy z uczestników szkolenia wyniósł z niego jak najwięcej. A tajniki ratownictwa taktycznego zostaną opanowane na najwyższym z możliwych poziomów.
Scroll to Top